درباره ما

بنام خداوند جان و خرد

یک روز برای یک عمر در مکتب شهید آوینی.

 نمی دانیم فهرست وار خانه خودمان را معرفی کنیم، یا با زبان مقصود تویی کعبه و بت خانه بهانه…

میز و نیمکت و گچ و تخته، همه بهانه ایست برای دیدار و تلمذ در این خانه، هر دلی با دلی گره می خورد، هر منش و روشی الگوی خود را می طلبد، هر پرستویی منبع تغذیه خود را در لانه ی خود می جوید.

به قول استاد جمعه به مکتب آورد، طفل گریز پای را. این آهنگ و موسیقی با ریتم های جذاب تربیتی و آموزشی، آرامش می بخشد وباعث انگیزه می شود.هنرجویان با دو بال آموزش و تربیت به پرواز در می آیند:
بال آموزشی:

1-  برای استمرار آموزشی هنرجویان و عدم فراموشی درس های خوانده شده درطول هفته ، آزمون ماهانه (تستی و تشریحی) گرفته می شود . وپس از ارائه کارنامه ، وضعیت تحصیلی دانش آموزان بررسی می شود.

2- با توجه به توانمندی های هنرجویان در عرصه­ ی رایانه ای و امکانات منحصر سخت افزاری و نرم افزاری در مدرسه ، بعد تحقیقی دانش آموزان ، با ارائه یک موضوع پژوهشی در عرصه های علمی، درسی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی ، تقویت می شود و برای حضور در جشنواره های تحقیقی و پژوهشی در سطح مدرسه، منطقه، استان و کشوری آماده می شوند.

3- کارورزی یعنی حضور فعال در بازار کار با الهام از معلومات و تجربیات عملی دانش آموزان در طول سال تحصیلی ، با این فرایند که هر هفته هنرجو ، موضوعی را از درس و عنوان هایی دیگر در پوشش کلیپ آموزشی یا پروژه های گرافیکی به دبیر مربوطه ارائه می دهد.

4- برپایی نمایشگاه با مدیریت هر کلاس و با همت همه­ ی هنرجویان برای کسب مهارت های مدیریتی و کارگاهی بدون دخالت دفتر مدرسه از تمام یافته های علمی و عملی در مدرسه در یک رقابت تنگاتنگ بین کلاس ها و درنهایت کسب امتیاز سفر تشویقی زیارتی و سیاحتی.

5- برگزاری کلاس های کنکور برای هدایت دانش آموزان به مراکز آموزشی تکمیلی که بحمدالله همه ساله تمامی دانش آموزان دردانشگاه های دولتی و آزاد و غیره پذیرفته می شوند.

بال تربیتی:

1- تقویت بعد روحانی و اخلاقی دانش آموزان با برپایی نمازجماعت هرروز هفته و کلاس های اعتقادی و اخلاقی ، بابرنامه های متنوع وجذاب هنگام برپایی نمازجماعت و جلسه های اعتقادی اعم از سؤال و پرسش ، پذیرایی ، تئاتر، نمایش کوتاه ، سرود دسته جمعی و حضور اساتید معظم و گرامی و آشنا به مسائل خاص جوانان و نوجوانان.

2- برای هدایت شور و هیجان های دوران نوجوانی و جوانی هنرجویان ، برنامه ای تحت عنوان طرح بصیرت بسیج با پذیرایی نهار وکلاس های تحلیلی و معرفتی و فعالیت های نظام جمع ، اسلحه شناسی، حفظ قرآن، طی روزهای چهارشنبه هر هفته طراحی گردیده است.

3- با ایجاد تنوع در ارائه برنامه های صبحگاهی و رغبت دانش آموزان برای اجرای مراسم صبحگاهی، برنامه هایی شامل تلاوت جمعی قرآن، ورزش های گروهی ، همخوانی سرود، مسابقات کوتاه همراه با طنز، پیام کوتاه تربیتی و دینی، طراحی شده است.

4- برای آموزش دانش آموزان در حوزه مدیریت ، همفکری، تشکیلات ، سیاست گذاری ، ارتقاء صبرو تحمل یکدیگر در فضاهای فکری و اندیشه ، قبول مسئولیت اجتماعی ، شوراهای بسیج و دانش آموزی و هلال احمر و غیره ، احیاء و تقویت شده است.

 6- از آنجائیکه اغلب دانش آموزان عادت به خوردن صبحانه در منزل ندارند و این خود باعث افت جسمی و روحی اعصاب و روان و در نهایت تنزل آموزشی و پرورشی می شود، این مدرسه با برنامه ریزی برای خانواده ها ، هرروز صبحانه شامل حلیم، آش رشته، عدسی، لوبیا، نان و پنیروگردو، و همچنین پذیرایی میوه شامل موز و سیب توسط هر دانش آموز توزیع می شود.

7- تمام برنامه های یکسال تحصیلی هنرستان، در قالب تقویم اجرایی با عکس های مشخص دانش آموز ، طراحی، چاپ و تحویل می شود.